Ενημερωτική Συνάντηση Γονέων. Βραβεύσεις

Τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου διεξήχθη η ενημερωτική αυτή συνάντηση. Οι γονείς ενημερώθηκαν από το Διευθυντή κ. Νίκο Δεμερτζή για θέματα που αφορούν την ομαλή λειτουργία του σχολείου και στη συνέχεια από τους καθηγητές για τα διδασκόμενα μαθήματα.

Στην όλη διαδικασία ενεργός ήταν και ο ρόλος του Συλλόγου Γονέων και τούτο γιατί προσέφερε κέρασμα στους γονείς και βράβευσε τον Πρόεδρο της Β/θμιας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Καλλιθέας κ. Κουτσογιάννη Γεώργιο, που αναλαμβάνει άλλο τομέα, καθώς και τον καθηγητή του σχολείου κ. Κιοϊλό Μιχαήλ.
Τον κ. Κουτσογιάννη για τη συνεισφορά του στην εκπαιδευτική κοινότητα και τον κ. Κιοϊλό, γιατί στην καταστροφική πυρκαγιά στο Μάτι Αττικής, διέσωσε πολλούς συνανθρώπους μας.

Συγκινητική ήταν και η παρουσία στην τελευταία βράβευση, της πρώην Διευθύντριας του 1ου Γυμνασίου Κ. Φράγκου και των πρώην Καθηγητών κ. Σκαρλάτου και κ. Καλλέργη, οι οποίοι φωτογραφήθηκαν με τον βραβευθέντα και τους παριστάμενους στην ενημερωτική συνάντηση καθηγητές του σχολείου (βλ. τελευταία φωτογραφία)